Dnia 20.04.2024 roku Gmina Chęciny oraz Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku byli gospodarzami tegorocznej inauguracji sezonu turystycznego.

W dniu 4 kwietnia uczestniczyliśmy w wykładzie, który odbył się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Temat wykładu: „Zmierz się z ciśnieniem – czyli, co warto wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym".

Występ przygotowany przez kol. Danusię Wróbel i nasze Panie w pokazie mody. Temat mody, to - "Skaj, Skóra i Fryzura".. Nasze koleżanki już nieraz prezentowały się w pięknych strojach. Były lata 30-te, były 70-te, były kropki, kropy, groszki, grochy itd. Danusia zapewnia, że ma pomysły na inne pokazy. My czekamy na ich zrealizowanie. Wszyscy wiemy, że słowo kobieta nie może być oderwane od słowa moda. Płaszcze, sukienki, torebki, buty, nakrycia głowy, kamizelki, paski, żakiety, kurteczki, czy spodnie długie, a nawet krótkie, a w tym wszystkim wdzięk, powab i piękno naszych Pań w odpowiednich dodatkach i fryzurach. Całość poprowadziła Bogusia. Danusi i naszym MODELKOM bardzo dziękujemy za pomysł i wiosenny pokaz mody

Marta Syzdół ,zdjęcia Stanisław Król

Dnia.16.03.2024r. wyruszyliśmy nad zalew w Lipowicy pokonaliśmy ponad 14 km. Pogoda nam dopisała było fajnie i wesoło. Krajobraz nasz Świętokrzyski naprawdę jest uroczy. Wokół nas dało się już wyczuć wiosnę. Po drodze można było już spotykać kwiaty, a w ogródkach przydomowych było sporo różnokolorowych kwiatów. Zalew w Lipowicy to zdecydowanie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w gminie Chęciny.

Józef Łysak