Sandomierz w średniowieczu był większy i bogatszy od Krakowa.

2.08.2022 Wyruszyliśmy na wycieczkę do Wiślicy i Sandomierza. Pierwszą miejscowością na trasie była Wiślica. Piękne urokliwe małe miasteczko z prawami miejskimi ponownie odzyskanymi w 2018 roku. Liczba mieszkańców to 520 osób. W Wiślicy czekał na nas ks. Daniel Zadorski historyk sztuki, który oprowadzał nas i opowiadał o zabytkach i narodzinach chrześcijaństwa.

Wykład Pani mgr Anna Skowera Żuława. Udokumentowany początek Polski to X wiek. Historycznie potwierdzony władca książę Mieszko I i jego syn Bolesław już jako król.

Wczasy w Krynicy Morskiej, to drugi turnus po Jarosławcu w tym roku nad Morzem Bałtyckim. Każdy wyjazd na wczasy jest na swój sposób inny. Spragnieni wypoczynku, ciekawi ludzi i miejsca do którego wyjeżdżamy, bo to taka trochę dla nas Seniorów przygoda. 23.06 2022 r w piękny słoneczny chociaż rześki poranek niczym na kolonie, zwożeni jesteśmy przez nasze dzieci i rodziny w liczbie 59 osób na umówioną 7:00 godzinę przed CKiS w Chęcinach. Zwyczajem poprzednich lat nasi organizatorzy Zosia i Włodek przydzielili nam wcześniej miejsca w autokarze i numery pokoi. Wszystko zapięte na ostatni guzik.