PONIEDZIAŁEK, 9 MARCA 2020
16 członków – zarówno osób niezrzeszonych, jak i przedstawicieli instytucji oraz organizacji skupiających i działających na rzecz seniorów liczyć będzie Świętokrzyska Rada Seniorów w kadencji 2020-2025. W poniedziałek, 9 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się uroczyste, inauguracyjne posiedzenie Rady, podczas którego z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz wicemarszałek Renaty Janik członkowie Rady otrzymali nominacje. Wybrani zostali także Przewodnicząca, Zastępca Przewodniczącej oraz Sekretarz Świętokrzyskiej Rady Seniorów.
Świętokrzyska Rada Seniorów jest organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym działającym na rzecz wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej przy Marszałku Województwa. Reprezentuje środowiska osób starszych w zakresie polityki senioralnej na poziomie regionalnym.
Do jej zadań należy w szczególności:
– prowadzenie działalności informacyjnej związanej z polityką senioralną, w tym wymiana i rozpowszechnianie informacji istotnych dla seniorów województwa świętokrzyskiego;
– identyfikowanie i sygnalizowanie istotnych kwestii związanych z sytuacją osób starszych w województwie świętokrzyskim;
– opiniowanie oraz konsultowanie kluczowych dokumentów i propozycji rozwiązań, mających wpływ na regionalną politykę senioralną;
– udział członków Rady w zespołach eksperckich i innych gremiach, przygotowujących projekty dokumentów strategicznych lub innych przedsięwzięć w obszarze zgodnym z celami Rady;
– monitorowanie realizacji działań na rzecz osób starszych wynikających z programów oraz strategii wojewódzkich;
– włączanie się w charakterze partnera w realizację różnorakich inicjatyw na rzecz osób starszych m.in. poprzez udzielanie wsparcia merytorycznego i doradczego.
Marta Syzdół z Chęcin, członek Zarządu Stowarzyszenia CHUTW działającym na terenie Gminy Chęciny jest członkiem tej Rady Seniorów. Gratulujemy.


Informacja o składzie Rady Seniorów w zakładce "piszą o nas".


