8 lutego uczestniczyliśmy w wykładzie na temat „Setna rocznica ustanowienia złotego”, który poprowadziła dr Grażyna Barwinek. Każdy z nas był zainteresowany tematyką wykładu, więc z wielką uwagą i w skupieniu słuchaliśmy naszej prelegentki. Pieniądze są jednym z najstarszych środków płatniczych. Pani dr Barwinek w pewnym skrócie przedstawiła, skąd się właściwie wzięły i jak zmieniły swoją formę na przestrzeni wieków. Pieniądze towarowe – tyle były warte, ile kruszcu zawierały w sobie.

Wykład ten zaprezentowała nam Pani doktor Aleksandra Czarnecka – specjalista chirurgii klatki piersiowej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii . Pani doktor przekazała nam szereg wiadomości ze swojej pracy jako chirurga i diagnosty.

W życiu każdego człowieka zdarzają się „trudne dni”. Jak odróżnić zwykłe złe samopoczucia od choroby - o tym był wykład.

Genealogia – jedna z nauk pomocniczych historii, zajmująca się badaniem więzi rodzinnych między ludźmi na bazie zachodzącego między nimi pokrewieństwa i powinowadztwa.