W dniu 10 sierpnia odbyła się kolejna "środa w parku". Tym razem należało wykazać się wiedzą o Chęcinach. Zgaduj zgadulę przygotowały Marta i Wanda.

27 lipca 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie parkowe. Tematem spotkania była „ Kultura i obyczaje Ukrainy”. O swoim kraju, a szczególnie o Odessie opowiadały mieszkające już kilka miesięcy w Chęcinach Lena Ohramowicz wraz ze swoją siostrą Kasią. Pani Lena dość dobrze posługuje się językiem polskim, dlatego wszyscy zebrani doskonale zrozumieli to co chciały przekazać nam dziewczyny.

13 lipca 2022 roku o godz. 16.00 studenci Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli długo oczekiwane „kulturalne spotkania parkowe”. W ubiegłym roku akademickim spotkania te cieszyły się bardzo dużą popularnością. Zawsze przychodziło wielu studentów.

W dniu 29 września 2021 roku odbyło się ostatnie już tegoroczne spotkanie z cyklu „Środowe spotkania z kulturą”. Odbyło się w holu Centrum Kultury i Sportu, ponieważ kolejny raz pogoda zadecydowała za nas. Tematyka spotkania to „Żarty po żydowsku”.