25 października 2021 r. grupa wolontariuszek z Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziła Cmentarz Parafialny w Chęcinach. Od kilku lat stało się to naszą tradycją. Niewielka grupa wolontariuszy przed 1 listopada zbiera się przed cmentarzem, aby posprzątać zabytkowe mogiły z XVIII i XIX wieku.

O tych mogiłach nikt nie pamięta, stoją zarośnięte i zaśmiecone. Czasem nawet ich nie widać z otaczających je chaszczy. Każdego roku pod koniec października poczuwamy się do obowiązku, aby tam być, uprzątnąć mogiły i zapalić symboliczny znicz. Każdy słuchacz naszego Uniwersytetu może uprzątnąć opuszczoną mogiłę nie tylko na Cmentarzu Parafialnym w Chęcinach, ale też na innym, na którym w tym okresie będzie przebywał. Starosta grupy Wolontariat dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w to zadanie.

Elżbieta Ciepluch – notatka i zdjęcia.