Międzypokoleniowa zabawa pod gwiazdami w Chęcinach.

W sobotni wieczór, 20 czerwca, plac przy hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach wypełnił się muzyką, tańcem i radosną atmosferą. Wszystko za sprawą „Potańcówki Międzypokoleniowej – jak za dawnych lat”, zorganizowanej z inicjatywy burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, Roberta Jaworskiego. Wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców Gminy i Miasta Chęciny, a także gości z okolicznych miejscowości. Nie zabrakło uczestników, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali  z Kielc.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Śmiech to najlepsze lekarstwo! Wyjątkowy spektakl w Szpitalu w Czerwonej Górze.

Historyczny dzień dla strażaków i mieszkańców.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chęcinach. (07.06.2026 r.)

Pamięć silniejsza niż czas. 82. rocznica pacyfikacji Chęcin

 

2 czerwca, Chęciny zatrzymały się w zadumie i skupieniu, by oddać hołd ofiarom pacyfikacji miasta - jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach tej ziemi. Uroczystości zgromadziły przedstawicieli władz samorządowych i powiatowych, mieszkańców, młodzież szkolną, poczty sztandarowe, przypominając, że pamięć o tamtych dniach jest moralnym obowiązkiem każdego kolejnego pokolenia.