Weekend Seniora w Chęcinach – drugi dzień 07.07.pn.”Co nam w duszy gra”

Rozpoczął się od wspólnego przemarszu spod hali widowiskowo – sportowej „Pod Basztami” na Główny Rynek.

                                                                                        Zdjęcia Helena Król

W korowodzie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Morawicy udział wzięli Seniorzy, którzy przyjechali do Chęcin z różnych miejscowości województwa świętokrzyskiego. Na Rynku wspaniale zaprezentował się, śpiewając 4 utwory, zespół wokalny Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Pana Przemysława Gruszki. Na scenie wystąpili lokalni artyści, zespoły seniorów, którzy przyjechali do Chęcin oraz zespół Pozytywnie Nakręceni. Była też wspólna zabawa z DJ Wiką.

                                                                                           Zdjęcia CKiS w Chęcinach

Wszyscy Seniorzy wspólnie tańczyli, co było szczególnym sposobem integracji. Podczas imprezy można było skorzystać z badań: ciśnienia, zawartości cukru we krwi i spirometrii, oraz porad Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Badania zorganizowane były przez Wojewódzki Szpital im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

                                                                                              Notatka Helena Król