Rozpoczął się od wspólnego przemarszu spod hali widowiskowo – sportowej „Pod Basztami” na Główny Rynek.
Zdjęcia Helena Król
W korowodzie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Morawicy udział wzięli Seniorzy, którzy przyjechali do Chęcin z różnych miejscowości województwa świętokrzyskiego. Na Rynku wspaniale zaprezentował się, śpiewając 4 utwory, zespół wokalny Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Pana Przemysława Gruszki. Na scenie wystąpili lokalni artyści, zespoły seniorów, którzy przyjechali do Chęcin oraz zespół Pozytywnie Nakręceni. Była też wspólna zabawa z DJ Wiką.
Zdjęcia CKiS w Chęcinach
Wszyscy Seniorzy wspólnie tańczyli, co było szczególnym sposobem integracji. Podczas imprezy można było skorzystać z badań: ciśnienia, zawartości cukru we krwi i spirometrii, oraz porad Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Badania zorganizowane były przez Wojewódzki Szpital im. św. Rafała w Czerwonej Górze.
Notatka Helena Król


