W dniu 28.II. 2020, w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, odbył się koncert znakomitej artystki Danuty Błażejczyk, którego wysłuchali studenci Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Artystce towarzyszył własny zespół muzyczny, oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali.
W I części koncertu usłyszeliśmy polskie szlagiery: " Powrócisz tu", "Zielono mi", "Prząśniczki", "Gdzie ci mężczyźni". Wsłuchaliśmy się w te piosenki i wróciły wspomnienia sprzed lat.

Podczas przerwy w koncercie, obejrzeliśmy wystawę prac malarza pana Romana Gruszeckiego p/n "Dźwięk i kolor". Autor niezwykle kolorowych prac opowiadał, że jego malarstwo to poszukiwanie formy dla koloru, to komponowanie obrazu z barwnych plam. Inspiracją do namalowania obrazu są doznania w wyniku obcowania z naturą, oglądania koncertów i słuchania muzyki.

W II części koncertu pani Danuty Błażejczyk, wysłuchaliśmy zagranicznych szlagierów: m.in. hitu zespołu The Beatles p/t The Long and Winding Road, Moon River Manciniego i wiele innych. Były to piosenki dobre na wszystko, rozpraszały smutek i przynosiły uśmiech i radość. Oczarowana publiczność domagała się bisów (były), było też wspólne śpiewanie kołysanki Henryka Warsa. Pani Danuta Błażejczyk zajmuje się także działalnością pedagogiczną: prowadzi warsztaty wokalne, jest jurorem na festiwalach młodzieżowych. Z Jej inicjatywy powstał "Danuta Rinn Festiwal”, którego jest głównym organizatorem wraz ze swoją Fundacją.
Henryka i Waldemar Gruszka


