Organizacje pozarządowe są bardzo ważnym partnerem samorządu w wydatkowaniu środków publicznych na zadania związane z potrzebami społecznymi – podkreślała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik podczas konferencji zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim.
Można zdobyć małe granty z Programu Współpracy Województwa Świętokrzyskiego z Organizacjami Pozarządowymi, na który w tym roku Zarząd Województwa przeznaczył ponad 4 mln zł. Są również dostępne ogromne środki na duże projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Część konkursów już ogłoszono, warto składać wnioski. W konferencji uczestniczyli: Zofia Puchała, Stanisław Król, Włodzimierz Puchała i Józef Łysak. Organizatorem spotkania był Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki w Kielcach oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach.




