13 kwietnia 2023 roku Studenci Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Gminy i Miasta Chęciny Panem Robertem Jaworskim. Tematyka spotkania to „Plany na rozwój Gminy i Miasta Chęciny”. Gmina Chęciny rozwija się intensywnie. Powstają nowe ulice, drogi w różnych miejscowościach, dokonuje się termomodernizacji szkół i budynków użyteczności publicznej. Pan Burmistrz przypomniał o inwestycjach, które zrealizowano w ostatnich latach oraz przedstawił obecne inwestycje, i te które są w planach.
Realizacja programu
Tematem spotkania w dniu 31.03.2023 r. był " Czas jako nasze cenne dobro " a prowadzącą była Pani mgr Jolanta Massalska - mediator rodzinny, rozwiązująca sprawy rodzinne oraz terapeuta skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów osób potrzebujących pomocy, aby żyło się lepiej, aby byli szczęśliwi.
Wycieczka trochę trudna wyczerpującą dla naszej "młodzieży", ale bardzo ciekawa. Tarnów, to miasto niedocenione przez turystów, jest pełne atrakcji. Miasto wielokulturowe, w którym można zetknąć się z kulturą Żydów, Romów, Szkotów, Czechów, czy Niemców. Tarnów to " polski biegun ciepła".
Wieś, w której od ponad 100 lat pielęgnowana z pokolenia na pokolenie tradycja malowania domów, zagród i otoczenia posesji. Są to oryginalne motywy kwiatów.


