Grill na kempingu „Pod klonem” w Mostach.

Po mszy u oo. Franciszkanów odbył się grill, w którym  uczestniczyło 100 osób. Było wiele życzeń i podziękowań. Wszyscy pięknie się bawili.

Zakończenie Jubileuszowego Roku Akademickiego.

Plan uroczystości: Uczczenie minutą ciszy tych, którzy na zawsze od nas odeszli. Odśpiewanie Hymnu. Powitanie studentów i zaproszonych gości przez Prezes Zofię Puchałę i Wiceprezesa Stanisława Króla. Wykonanie piosenki „Uniwersytet” przez zespół wokalny „Jesienna sonata”. Przemówienia zaproszonych gości. Film przedstawiający działalność Zarządu i Starostów w ciągu dziesięciu lat. Podziękowanie i wręczenie upominków. Scenka przedstawiona przez grupę lektoratu języka angielskiego. Ponowny występ zespołu wokalnego. Taniec „Kujawiak” wykonany przez grupę taneczną „Wiosenne przebudzenie”. Wiersz o dziesięcioleciu uniwersytetu napisany przez naszą koleżankę – Lucję Rudnik. Podziękowanie wszystkim za udział. Poczęstunek. Zdjęcia Helena Król.

Ochrona zabytków w Gminie Chęciny.

W dniu 11.06.2026 r. Pan Krzysztof Myśliński – Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków (od 17.02.2025) przedstawił wykład na temat zrewitalizowanych zabytków w Chęcinach.

Wycieczka: Końskie, Niekłań.

W dniu 29 maja 2026 r. 30-osobową grupą wyruszyliśmy na wycieczkę do Końskich i Niekłania. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu, dużo się dowiedzieliśmy. Mimo trudnej trasy wróciliśmy zadowoleni.