W dniu 24.10.2019 r pani mgr Monika Bieniek przeprowadziła wykład z promocji zdrowia. Według WHO zdrowie to nie tylko brak choroby, ale także stan pełnego zdrowia fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu.
Realizacja programu
W dniu 18.10.2019 roku odbył się na ten temat wykład pani prof.dr hab. Agnieszki Waśkiewicz z Poznania.
Kamieniołomy Ślichowice eksploatowały surowiec wapienny już w okresie międzywojennym. Podczas eksploatacji w wyrobisku odsłonięto unikatowe zjawiska tektoniczne, w związku z czym, w 1949 roku część odsłonięcia objęto ochroną jako pomnik przyrody nieożywionej.
Kielecki Ogród Botaniczny znajduje się w granicach administracyjnych miasta Kielce, na południowo-wschodnich zboczach góry Karczówka (339 m n.p.m.). Osią założeń ogrodowych jest zabytkowa ulica Karczówkowska, z murowanymi stacjami Drogi Krzyżowej, przecinająca i dzieląca na odcinku ok. 400 m, teren na dwie nierówne części, większą po stronie południowej – 12 ha i mniejszą – 3 ha, po stronie północnej.


