15.11.2018 r. Promocja zdrowia. Nowe metody leczenia chorób układu krążenia. Dr n. med. Marcin Syzdół – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Górnośląskie Centrum Medyczne.

W ostatnich 40-tu latach nastąpił rozwój kardiologii i kardiochirurgii. Choroba układu krążenia jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Europie. Praktyka medyczna głównie koncentruje się na leczeniu i terapii tej choroby. Jednak profilaktyka u pacjentów zagrożonych ma jednakowe znaczenie, stwarzając konieczność rozwoju wydajnych systemów monitoringu.

„Historia Polski w pigułce” (do 1795 r.)

8 listopada 2018 r słuchacze Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawym wykładzie na temat „Historia Polski w pigułce (do 1795 r.) Wykład poprowadziła Pani dr Grażyna Barwinek.

25 .10.2018 r. Droga do niepodległości - wykład mgr Marian Zebrzowski.

Pan Marian Zebrzowski, emerytowany nauczyciel historii i były dyrektor Szkoły Podstawowej w Starochęcinach,

w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam zawiłe drogi do uzyskania niepodległości i do powstania państwa polskiego

w 1918 r.

Skarżysko – Kamienna – Muzeum im. Orła Białego.

Jest to regionalne muzeum w mieście, które ma tradycje produkcji amunicji i uzbrojenia.